תריסים חשמליים – הפתרון ליופי, נוחות וביטחון

סלון

לאחרונה יצא לי להרהר בשאלה מה עדיף לבית, תריסים רגילים ישנים וטובים או תריסים חשמליים, שגם הם כבר לא שיא החידוש אם להודות על האמת ודי סטנדרטיים בבית הממוצע. עם זאת, תריסים חשמליים בהחלט עובדים טוב יותר עם בית שמעוצב באופן עכשווי וחדשני ותריסים רגילים מתאימים יותר לבית חמים בסגנון רטרו ואווירה משפחתית.

כמובן שאלה הכללות מניסיוני שלי ושום דבר אינו גורף, בסופו של יום הטעם האישי וההעדפות של כל אחד בהקשר של נוחות, יופי ותקציב זה מה שקובע. בנוסף, לא סתם יצא לי להרהר בשאלה מה עדיף ככה בשביל הכיף שלי בזמני הפנוי, אלא יצא כך שמספר חברים קרובים נמצאים בתקופה של שיפוץ הבית במהלך החודשים האחרונים במקביל. בתור מי שחובבת אסתטיקה ועיצוב, קיבלתי מאותם חברים כמה וכמה טלפונים המעלים את הנושא לדיון מעמיק.

תריסים חשמליים יכולים לבוא בכל כך הרבה עיצובים, עניתי לאחד מהחברים המשפצים, שבסופו של דבר זה לא תמיד מאוד קריטי. אפשר למצוא תריסים חשמליים שיהיה לך ולכל המשפחה יותר נוח וקל להפעיל ושעדיין יהיו מעוצבים בסגנון רטרו ישן שמזכיר את הבית האהוב של סבא וסבתא. לכן השיקול הוא לרוב תקציבי כי מן הסתם, תריסים חשמליים קצת יותר יקרים מתריסים רגילים.

מצד שני, זה הפך להיות משהו כל כך סטנדרטי בימינו שהפער במחיר כבר לא באמת כזה גדול ברוב המקרים ואפשר לתת דרור לשיקולי הנוחות והעיצוב. אז בעצם, אם מבחינת תקציב אין בעיה וזה לא השיקול העיקרי, אפשר פשוט לבחור תריסים חשמליים באיזה עיצוב שאוהבים. כסופים, לבנים, בצבע קרם, רחבים, דקים, כל מה שנראה לכם מתאים לסגנון הקיים של הבית שלכם. לרוב תריסים הם לא משהו שאמור לבלוט בנוף העיצובי של הבית אלא יותר להתמזג בתוכו בצורה נעימה וזה בהחלט פרמטר שעשוי לעזור בעת הבחירה של תריסים.

שיקול נוסף שכדאי להתייחס אליו כשבוחרים סוג תריסים, זה האם יש ילדים בבית, או במילים אחרות בטיחות. בדרך כלל כשיש ילדים קטנים בבית, ההמלצה היא דווקא לבחור בתריסים חשמליים שהמתג אליהם לא נמצא בטווח ידם של הילדים. בצורה כזאת, אפשר להשאיר את התריסים סגורים או במצב בטוח אחר, בראש שקט ובטחון גמור שכך הם ישארו ואי אפשר יהיה להזיז אותם באופן ידני ולצאת למרפסת או מעבר לחלון.

אופציה חביבה נוספת שאני מאוד אוהבת, זה שיש תריסים חשמליים שהמתג שלהם מאפשר לחיצה שמפעילה את הסגירה או הפתיחה של התריסים גם בלי להמשיך ללחוץ עליו באופן רציף. כלומר, מרימים או מורידים את המתג כמו שעושים עם מנורה, ובזמן שהתריסים נסגרים או נפתחים אפשר פשוט ללכת לעשות דברים אחרים ולייעל את הזמן. כמובן שזה יותר רלוונטי וקריטי בתריסים גדולים של יציאה למרפסת ופחות בתריסים של חלון, אבל האופציה קיימת בשני המקרים ובעיניי חיונית לשניהם ופשוט עוזרת לעשות אופטימיזציה בחיי היום יום העמוסים.

לבסוף, לכל החברים המשפצים שלי היה די ברור לאן השיחה איתי הולכת. מעבר לפן האסתטי העיצובי שמאוד חשוב לי ומעניין אותי, היו לי עוד כמה טיפים ונקודות מבט ביחס ליתרונות של תריסים חשמליים על פני תריסים רגילים. אז נכון שזה עשוי להיות קצת יותר יקר, אבל זו השקעה שנראית לי משתלמת באופן אישי – יותר בטוח, כל עיצוב וסגנון או צבע שרוצים, מייעל ומקל על השגרה, אסתטי ומסודר יותר בעין ובשורה התחתונה, הכי כדאי. ואכן, שמחתי לשמוע זמן מה לאחר סיום השיפוצים כמה הם שמחים ומרוצים מההחלטה הזאת.

About יעל שומרון 20 מאמרים
יעל כותבת על אורח חיים בריא ומנהלת תוכן במגזין BuyWiser.

היה הראשון להגיב

להגיב

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*