תאונות עבודה? בשביל זה יש עורך דין

בטיחות בעבודה

רובנו לא מדמיינים מצב שבו חלילה תקרה לנו תאונה בעבודה, במיוחד אם אנחנו עובדים במשרד ממוזג מול מחשב והדבר הכי מפחיד שיכול לקרות זה שיגמר החלב לקפה, אבל זו לא תמיד הגישה הכי נכונה. גם אם אתם לא פועלי בניין שעובדים על פיגומים או עושים סנפלינג כדי לנקות חלונות של גורדי שחקים למחייתכם – עלול להיות סיכון לבריאותכם בזמן העבודה. זה אומר, שזה לא בהכרח בעקבות העבודה הספציפית שלכם שאתם קמים אליה מדי בוקר, אלא משהו שקורה בזמן שאתם בעבודה שלכם.

כל סוג של נזק שקורה לכם בזמן שאתם נמצאים במקום עבודתכם – בין אם נחתכתם מכוס שנשברה בעת ששטפתם כוס במטבחון המשותף ובין אם החלקתם על רצפה רטובה.

נוסף על הדברים האלה שאולי היו חדשים לכם, גם הדרך מהבית אל העבודה שלכם ומהעבודה הביתה, כלולה כ"זמן עבודה", זמן שנחשב כמסגרת העבודה שלכם שגם עליו חל החוק הנוגע לתאונות עבודה. כמובן שאלה קווים מאוד כלליים ופשטניים לנושא המאוד מורכב ומסועף ( כמו כל דבר המצריך בירוקרטיה) שנקרא תאונות עבודה, שכן לכל כלל יש יוצא מן הכלל וישנם תנאים רבים שיש לעמוד בהם על מנת להחשב אדם הנפגע בתאונת עבודה שמגיעות לו זכויות, הטבות או פיצויים כלשהם.

לפיכך, תמיד חשוב להתייעץ או להעזר בשירותיו של עורך דין תאונות עבודה ויכול לבדוק במהירות את זכאותכם או זכאות בני משפחתכם ולהקל על כל התהליך הבירוקרטי המפרך.

אז מה בעצם הופך תאונה במקום עבודה, לתאונת עבודה? השאלה הזו, ככל הנראה, נשמעת לכם מוזרה או ברורה מאליה, אך עבור ביטוח לאומי היא לא. כדי שתאונה, גם אם אכן קרתה במקום העבודה שלכם, בזמן העבודה, או בדרך הלוך או חזור ממנה תחשב לתאונת עבודה מבחינת ביטוח לאומי (שזה בעצם כל מה שחשוב על מנת שתוכלו לקבל את הפיצויים המגיעים לכם) – יש מספר דברים חשובים מאוד שיש לזכור לתעד ולשמור. כל עורך דין המתמצא בנושא יוכל לפרוט בפניכם במהירות את הדברים החשובים ביותר שחשוב לעשות במקרה של תאונה במקום עבודתכם;

ראשית, יש לתעד כמה שיותר מהאירוע – רישום מדויק של המיקום, השעה, מה בדיוק קרה, עדים ששהו במקום כולל שמותיהם ופרטיהם ואפילו כמה שיותר תמונות אם אפשר. שנית, חשוב מאוד לקבל טיפול רפואי. גם אם מרגישים בסדר ואין שום נזק נראה לעין, זה מאוד חשוב שביטוח לאומי יקבל אישור שאכן הלכתם להבדק וקיבלתם טיפול מסוים באופן מיידי ללא התמהמהות.

מעבר לכך שיש פגיעות שמופיעות רק מאוחר יותר וחשוב שתבדקו בלי קשר, הרופא יתן לכם "תעודה רפואית ראשונה לנפגע בעבודה", מה שישמש אתכם מאוחר יותר בתביעתכם מול ביטוח לאומי. דברים חשובים מאוד נוספים הוא לקבל אישור משטרתי לגבי האירוע ולשמור אותו יחד עם כל מסמך, מרשם, אישור או תיעוד שאי פעם תקבלו במהלך הטיפול הרפואי. אף פעם אי אפשר לדעת מה יבקשו מכם ותמיד חשוב להיות מוכנים להכל.

About יעל שומרון 20 מאמרים
יעל כותבת על אורח חיים בריא ומנהלת תוכן במגזין BuyWiser.

היה הראשון להגיב

להגיב

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*