עובדים מהבית? פותחים משרד במיטה!

מיטה

אם יום אחד יקראו לי להרצות ב"TED", אני אשמח לספר שם כיצד במשך למעלה משנה ניהלתי חמ"ל חדשות היישר מהמיטה – סיקרתי אירועים, השגתי מרואיינים, הצלבתי מקורות, התעדכנתי בחדשות מהארץ ומהעולם, העליתי ידיעות והרמתי תחקירים. כל זאת מבלי שכף רגלי תדרוך אפילו בתוך נעל בית (טוב נו, למעט קימה לשירותים או למטבח). כל "הריהוט המשרדי" שהיה לי הוא מיטה, כריות אורטופדיות נוחות לישיבה במיטה, לפטופ, טלפון נייד, מחברות, עטים ושולחן עבודה נמוך בגובה המיטה.

את אותה הרצאה עתידית אני אקדיש לכל אלה שכבר איבדו תקווה ושונאים לעבוד מול שולחן, בזים לקיוביקלים, או פשוט לא אוהבים לקום מהמיטה בבוקר. תתפלאו, אבל יש הרבה אנשים שעובדים מהמיטה, ולא רק במקצוע העתיק שמחייב זאת… ולמקרה שאתם תוהים, האם זה טוב או רע ליהודים שהעבודה נעשית במצב של ספק ישיבה ספק שכיבה, יש כבר מחקרים שבדקו את זה והוכיחו שעבודה עם לפטופ או טאבלט במיטה נוחה יותר ואף יעילה ויצירתית יותר. ממש כמו שאומרת סיסמא של אחת מחברות הנעליים, "את הכי יפה כשנוח לך".

רבים מכם גם במשרד עובדים בעיקר עם מכשירי מובייל למיניהם, שהמעסיק שמח לשלוח אתכם אתם גם הביתה. תיאלצו להודות שגם אם אתם שכירים, אתם מוצאים את עצמכם לעיתים קרובות קוראים או מגיבים למיילים מהעבודה מהמיטה או מהספה בסלון. הרי זה הכי נוח להשתמש בטלפון הנייד או בטאבלט, וגם בלפטופ, תוך הישענות על כריות או בשכיבה.

שוק הריהוט המשרדי זיהה את הביקוש למוצרים שיהפכו את המיטה למשרד, למשל: מיטות מתכווננות עם שקעים מובנים למכשירים חשמליים, שולחנות רכים, מגשי מיטה מתקפלים, "מיטות משרד" שנראות כמו כיסאות נוחים במיוחד, כסאות משרדיים עם כריות ראש להישענות לאחור, כריות גדולות תומכות ואפילו מיטות ענקיות שיש בהן מספיק מקום לכל הקלסרים, המחברות ושלל הציוד המשרדי, כולל מגירות נשלפות ושלל גאדג'טים.

עם ריהוט משרדי כזה בהחלט ניתן לפתוח משרד במיטה. כמה טיפים קטנים אם אתם שוקלים ללכת על זה ברצינות: ספרו לאנשים שאתם באמת עובדים, אחרת הם יחשבו שאתם פשוט נחים ושאפשר להפריע לכם מתי שרוצים. דאגו שתמיד תהיה כוס קפה ליד המיטה בשעות הקשות, ובנוסף, אם יש לכם בעיות ריכוז, עדיף שהטלוויזיה תהיה כבויה בזמן שאתם עובדים. כמובן, צריך לזכור לישון לפעמים כשעובדים מהמיטה כל הזמן, או להיזהר לא להפוך לישנוניים ולישון יותר מדיי. כך או אחרת, מומלץ לנהל את הזמן באופן נכון בין שינה לעבודה. וגם, הכי מומלץ: לקום מהמיטה לפעמים!

About יעל שומרון 20 מאמרים
יעל כותבת על אורח חיים בריא ומנהלת תוכן במגזין BuyWiser.

היה הראשון להגיב

להגיב

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*