"מסעדת בריאות", טרנד מתפתח בתל אביב

מסעדה

בשנים האחרונות החלטתי לאכול בריא. אבל אמתי כזה, בלי ויתורים ובלי לגנוב מהצד או באירועים מיוחדים. כלומר לפחות ממש ממש משתדלת ושם נמצאת מלוא הכוונה שלי. זה הולך לא רע. זה לא אומר שאני נמנעת מאכילה בחוץ, על אף שכן, זה בהחלט יכול להיות מאתגר. בואו נודה באמת רגע, זה תמיד, אבל תמיד הרבה יותר בריא לאכול בבית, במיוחד אם אתם הכנתם את האוכל ויודעים בדיוק מה יש בו ואתם קניתם את המצרכים שאתם יודעים שעושים לכם טוב ויש בהם בדיוק את הרכיבים שאתם מעוניינים להכניס לגוף שלכם, וכן זה באמת כזה חשוב. כל רכיב ורכיב, לפחות לדעתי הצנועה.

אז איך בכל זאת אוכלים בחוץ במינימום נזק? ורצוי מינימום נזק גם לגוף וגם לכיס, למרות שאם כבר מתפנקים בחוץ ורוצים שזה גם יהיה טוב ובריא ככל האפשר, ייתכן שתצטרכו להיפרד מקצת יותר מעות מבדרך כלל כדי לקבל את חומרי הגלם האיכותיים, הטריים והבריאים שאתם שואפים לאכול. אה וחשוב שגם יהיה טעים כמובן.

בתור אחת שגרה בתל אביב, המתקראת גם בשם הבועה ונוטה לאמץ יחסית ראשונה את כל הטרנדים ולתת מקום לחדשנות קולינרית ואלטרנטיבות בתחום, זה יחסית לא קשה למצוא מסעדת בריאות נאותה. למעשה, מסעדות בריאות בתל אביב הן דבר שהולך ותופס תאוצה הגדלה יותר ויותר בשנים האחרונות.

למסעדת בריאות בתל אביב אפשר לייחס כמה תכונות אפשריות: היא יכולה לפעמים להתאים לקטגורית המסעדות הצמחוניות או הטבעוניות, מסעדות שיש בהן מנות נטולות גלוטן או מסעדות שעיקר המרכיבים במנות המוגשות בהן נחשבים למרכיבים בריאותיים לפי רוח התקופה והטרנד התזונתי הרווח. למשל, מבחר מגוון של סלטי קינואה, מנות עם זרעי צ'יה, שלל סוגים של נבטוטים, גוג'י ברי, אסאי, טופו וכמובן שלל ירקות ופירות טריים ומינימום שימוש בטיגון או שמנים הנחשבים לא מומלצים. לפחות לפי מה שמובטח בתפריט.

מסעדת בריאות בתל אביב כמעט תמיד תהיה על טהרת הצמחונות ואם יהיה בה משהו מן החי זה כמעט תמיד יסתכם בחזה עוף על הגריל או דגים. נדיר מאוד למצוא מנות המכילות בשר אדום במסעדה שמגדירה עצמה מסעדת בריאות. למעשה, ברוב המקרים, מדובר במבחר מאוד גדול ומגוון של סלטים חמים או קרים, לפעמים תבשילים וכמעט תמיד תהיינה מנות ידידותיות לכאלה הרגישים לגלוטן או נמנעים מסיבה זו או אחרת.

חייבת להודות שיצא לי לבדוק לא מעט מסעדות בריאות בתל אביב וההיצע, גם של המסעדות וגם של המנות שהן מציעות, הוא לא רע בכלל. חומרי הגלם לרוב מרגישים איכותיים וטריים וכמעט תמיד יש ביקוש מבחינת קהל והמסעדות האלה עובדות יפה מאוד. בסופו של דבר, אם מסעדת בריאות לא תספק את התנאים הבסיסיים הללו, היא תאבד מהר מאוד את לקוחותיה שכן זו הסיבה היחידה בגינה הם מגיעים לאכול במסעדה המגדירה עצמה מסעדת בריאות.

About דוד ירקוני 14 מאמרים
דוד כותב ומנהל תוכן במגזין BuyWiser.

היה הראשון להגיב

להגיב

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*