מסעדות טבעוניות: גורמה על טהרת הצומח

טבעוני

התחזקות המגמה הטבעונית מקרבת אליה את השפים המובילים, שמוסיפים מנות טבעוניות קבועות לתפריטים. בקרוב: מסעדות שף טבעוניות?

את פריצתה של הטבעונות לעולם הקולינארי הישראלי ניתן לייחס לא מעט לערבים הטבעוניים המיוחדים, שנערכו בכמה מהמסעדות המובילות והנחשבות בישראל. כתית, פרונטו, קיטשן מרקט ועוד רבות וטובות, ערכו ערבים מיוחדים בהם הפכה המסעדה לטבעונית לחלוטין למשך ערב אחד או יותר.

ההצלחה האדירה של הערבים הללו, שסוקרו בהרחבה בתקשורת, סללה את הדרך גם למסעדות הביניים ולרשתות הקפה, שהחלו להטמיע מנות טבעוניות קבועות בתפריטים שלהן. מסעדות השף לעומתן, בשלב הראשון הסתפקו בתפריטי ספיישלים ומנות שהוכנו על פי בקשה מראש.

כעת נראה שגם השפים כבר מוכנים לצעד הבא – הטמעה של מנות טבעונות קבועות ומסומנות לתפריטים הרגילים, שמוגשים במסעדותיהם מדי יום. מדובר בצעד מתבקש בתקופה בה מסעדות טבעוניות חדשות נפתחות וקהל רב, של טבעונים ומתעניינים, נוהר אליהן בקביעות.

מסעדות השף מגיבות למגמה ועונות על הצורך ההולך וגובר באוכל טבעוני מוקפד וטעים, שמספק חוויה קולינארית שלמה ומהנה על טהרת הצומח.

ירקות למרק

מסעדות טבעוניות בכל מקום זה לא טרנד, זו מגמה

הכניסה של השפים המובילים למגרש הטבעוני מהווה עוד נדבך חשוב בהוכחה שאוכל טבעוני הוא אוכל מגוון, מפתה, עשיר וטעים, שמאפשר לשפים מוכשרים לבטא את היצירתיות שבהם, מפגיש אותם עם חומרי גלם חדשים ומעניינים ומסייע להם לפנות לקהלים נוספים.

הקהל אליו פונים השפים הללו אינו טבעוני בהכרח. הסועדים שמתעניינים במזון טבעוני עילי הם גם צמחונים, שוחרי הבריאות, מפחיתי צריכת מזון מן החי, בני משפחה וחברים של צמחונים וטבעונים וגם אוהבי אוכל, שרואים בכך הזדמנות להתנסות ולטעום ממעשה ידי השף בגרסתם הטבעונית.

ומה לגבי מסעדות שף טבעוניות לחלוטין? סביר להניח שההצלחה של האירועים והתפריטים הטבעוניים, תוליד גל של מסעדות טבעוניות חדשות גבוהות יותר, שיציעו מזון גורמה על טהרת הצומח.

אם מתייחסים למקומות אחרים בעולם כמו לונדון, ניו יורק וברלין, שהמגמה הטבעונית כבר השתרשה בהם, סביר להניח שבתל אביב לבדה ייפתחו כמה מסעדות כאלה בשנה-שנתיים הקרובות. בהחלט יש למה לחכות.

נכתב על ידי אורי שביט, בעלת ועורכת הבלוג "טבעוניות נהנות יותר", המציג מאגר של מתכונים טבעוניים

About יעל שומרון 20 מאמרים
יעל כותבת על אורח חיים בריא ומנהלת תוכן במגזין BuyWiser.

היה הראשון להגיב

להגיב

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*