איך להגיע לתוצאות עם מאמן כושר אישי

ריצה

החלטתם שאתם רוצים להיכנס לכושר ולרדת במשקל. ניסיתם חדר כושר, הליכות על הים, שחייה או ריצה, והבנתם שכנראה לא תצליחו לבד… הגעתם למאמן כושר אישי ואתם עומדים להתחיל איתו תהליך, מצוין! במידה ובחרתם טוב, כנראה שעליתם על דרך המלך. ובכל זאת, איך עושים את זה כמו שצריך? נכון שתפקידו של המאמן לחשוב על התשובה לשאלה הזו, אך במידה ואתם רוצים לראות תוצאות, ותוצאות טובות שמתאימות עבורכם, גם לכם יש כמה מטלות.

הדבר הראשון אותו תצטרכו הוא הרבה, הרבה, הרבה מוטיבציה. כמו בכל פעילות גופנית, תהיו חייבים להביא את עצמכם למקום בו אתם שלמים עם הבחירה שלכם ורואים את המטרה באופק הקרוב, אחרת לא תצליחו להתמיד. עם מאמן כושר אישי יהיה לכם קשה יותר להפסיק את התהליך באמצע, מכיוון שיש מי ש"שומר" עליכם, אך בכל זאת תצטרכו תמיד לדחוף את עצמכם בנוסף לדחיפות שהוא ייתן לכם.

בודיטק ישראל – אימון EMS עם מאמן כושר אישי

המוטיבציה עלולה לרדת אם האימון שלכם יהיה אימון שלא מותאם לכם ולמרות שתפקידו של המאמן להתאים לכם תכנית, עליכם להיות כנים עם עצמכם ולא לבקש תכנית קשה מדי או קלה מדי ליכולתכם, אחרת תשתעממו או שירד לכם החשק.

את המטרה הסופית שלכם רק אתם יכולים לראות. זה יכול להיות משקל יעד, שמלה או מידה שאת חייבת להיכנס אליה עד הקיץ או פשוט כניסה לכושר או ירידה במשקל. על מנת שהדרך לשם תהיה קלה יותר, נסו לנסח את המטרה הסופית כיעד ברור ולא משהו אמורפי שכשתגיעו אליו לא תזהו שהגעתם אליו.

לאחר שהגדרתם את המטרה הסופית, יש להגדיר מטרות ביניים אותן תעברו ושיתנו לכם כוח להמשיך הלאה. ברגע שתגיעו לאחת ממטרות הביניים האלו, תוכלו לכוון את הדרך אל המטרה הבאה. לאחר מספר מטרות ביניים, אתם תראו שהמטרה הסופית הופכת להיות פחות ופחות חשובה ושהדרך והתהליך הופכים להיות המטרה ולא האמצעי.

דבר נוסף אותו תצטרכו ושהוא נגזר ישירות מרמת המוטיבציה שלכם, הוא התמדה. לאחר שנפגשתם עם מאמן הכושר האישי שלכם ולאחר שהוא תכנן עבורכם תכנית אישית והתחלתם לעשות אותה, אתם תתחילו שגרה של אימונים שתשתלב לכם בחייכם העמוסים. רובנו לא מצליחים להתמיד בפעילות גופנית מהסיבות הלא נכונות, וחבל. את שגרת האימונים יש להכניס לחיינו בצורה כזו שהיא תשתלב ולא תפריע, אך גם לא תגרום לשעמום.

עלינו להמשיך לאתגר את עצמנו כל הזמן, לעלות ברמת האימון וגם להמשיך ליהנות מכך. תוכלו להשתמש במוזיקה, בתרגילים שעושים לכם יותר טוב ושיותר מתאימים לכם וכמובן ליצור דו שיח עם המאמן שלכם ולא לשמור דברים בבטן. אם משהו מפריע לכם, אם אתם מרגישים שהתכנית שהוא בנה עבורכם שגויה או שיש משהו שמפריע לכם, רצוי שתגידו לו מראש, הרבה לפני שאתם מתייאשים ומפסיקים להגיע.

About יעל שומרון 20 מאמרים
יעל כותבת על אורח חיים בריא ומנהלת תוכן במגזין BuyWiser.

היה הראשון להגיב

להגיב

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*