הגבהת מעקה במרפסת, כמה זה חשוב?

מרפסת היא החלק האהוב על כל בעלים של דירה בבניין רב קומות או בבית קרקע. המרפסת היא זו אשר חברת בצורה נעימה בין האדם אל כל מה שסובב אותו, החל מנוף עירוני ועד לנוף שהוא פסטורלי ומחבר אל הטבע במיוחד. לא מעט אנשים מבצעים הגבהה של המעקה של המרפסת שבאופן תקין מגיע לגובה של 105 ס"מ מינימום, וכאן ניתנת אפשרות של בחירה להגבהה.

החשיבות של מעקה גבוה במרפסת

הרבה מאוד בתים בבנייה המודרנית הם כאלה אשר כוללים מרפסת להנאת האנשים שאר גרים או שוהים באופן זמני שם. מרפסת היא כזו שיכולה להיות ממוקמת בקומה השנייה או כזו אשר ממוקמת בגובה רב של הקומה העשרים ואחת, וההבדלים הללו בגובה יכולים להעיד על רמת הפציעה במידה ונוצרת תאונה שבה אדם נופל מן המרפסת שבה שהה מכל סיבה.

יצירה של מעקה היא אינה דבר שמבוצע לפי הבחירה החופשית של כל קבלן, כי אם לפי תקנות הבטיחות אשר מצריכות הקמה של מרפסת בצורה מסוימת ועם גובה שמאפשר סביבה בטוחה שממנה אין כל סכנה של נפילה. יחד עם זאת, בגבהים ניכרים ואצל משפחות שבהן יש ילדים, הורים רבים בוחרים לבצע הגבהת מעקה במרפסת על מנת להימנע מסכנה מיותרת שמתרחשת על ידי ילדים שובבים.

אלו סוגי הגבהות קיימות

מעקה ברזל – עבור אנשים שאר מבקשים לבצע את ההגבהה של מעקה המרפסת ישנה אופציה של בחירת מעקה אשר עשוי מסורגים, ממש כמו הסורגים שנמצאים בחלונות ומונעים אף הם מצב של עליה לחלון ונפילה. הסורגים הללו הם עמידים ומחוסרים בצורה קבועה אל המעקה הקיים, יכול להיות עשוי בטון או כזה אשר עשוי זכוכית.

מעקה זכוכית – הרוב המכריע של הבתים המודרניים בבנייני קומות הם כאלה אשר מכילים מרפסת, ובמרפסת הזו המעקה הוא כזה שעשוי מזכוכית כפולה ואף טריפלקס. הבחירה של הזכוכית היא כזו אשר מועדפת על בעלי הדירות הללו בשל העובדה שהזכוכית עדיין שומרת על המראה הנקי של הנוף ומתחברת בצורה טובה אל הזכוכית הקיימת מבחינת העיצוב שלה.

מי מבצע פעולה של הגבהה

את הפעולה של ההגבהה חייב לבצע בעל מקצוע שאר בקיא בכזה סוג של עבודה. מדוע? כי מדובר בחיבור שחייב להיות עמיד ויציב במידה ומונח משקל סביר עלו. המרפסת הזו עם המעקה המוגבה היא כזו שחייבת להישאר תקינה לאורכה של תקופה רבה, ולייצר את הגובה הנוסף הזה שמונע נפילה גם במידה וילד טיפס או נצמד אל המעקה הגבוה מן הסטנדרט שנמכר.

את ההגבהה מבצעים בגובה שנע בין 30 ל-50 ס"מ נוספים, ובכך יוצרים מעקה גבוה שמעניק תחושה הרבה יותר בטוחה. כמובן שיש לזכור כי יצירה של מעקה היא אינה פתרון סופי, וחייבים לסגור את המרפסת במידה ומבוגר אינו נמצא שם עם ילדיו, ולא לתת לילדים לצאת לשחק במרפסת ללא השגחה גם אם יש לה הגבהה.

About יעל שומרון 20 מאמרים
יעל כותבת על אורח חיים בריא ומנהלת תוכן במגזין BuyWiser.

היה הראשון להגיב

להגיב

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*