דירות יוקרה להשכרה בתל אביב? השוכרים מעדיפים צמודי קרקע

וילה

בוודאי שמתם לב לכך שאת קו הרקיע התל אביבי מעטרים מגדלים מרשימים ואלגנטיים. למעשה, אנחנו עדים לתנופה אדירה בבניית מגדלי יוקרה ואין כמו תל אביב כדי להמחיש זאת. מי שמסתובב בתל אביב יכול לחשוב בטעות שבישראל אלפי אנשים עשירים שיכולים להרשות לעצמם דירות יוקרה במגדלים והם רק מחכים שיסיימו את הבניה.

אבל בדיקה מעמיקה מגלה תמונה שונה. זה לא שאין ישראלים עשירים, יש לא מעט ישראלים שמחזיקים בהרבה מאוד כסף ובכל שנה מתווספים לרשימת העשירים והנחשקים של ישראל עוד ועוד ישראלים מיליונרים. אך תמונת הביקושים למגורי יוקרה מלמדת על מגמה הפוכה – אנשים שמחפשים דירות יוקרה להשכרה בתל אביב למעשה מעדיפים בכלל בתי יוקרה צמודי קרקע. הם לא מתרשמים ממגדלי היוקרה, הם רוצים חוויה אחרת והם גם מקבלים אותה.

אז מה סוד הקסם של בתי יוקרה צמודי קרקע? ומדוע הביקוש כל כך גדול? ננסה לענות על שאלות אלו כעת.

מניעים כלכליים. נכון, מי שמחפש להשכיר בית יוקרה יהא זה צמוד קרקע או תהא זו דירת יוקרה במגדלים, לא סובל ממחסור בכסף, אך עם זאת יש הבדל כלכלי משמעותי בין השכרת בתי יוקרה צמודי קרקע לבין דירת יוקרה במגדלים. בדירות יוקרה במגדלים אנחנו נשלם יותר כסף מדי חודש לתפעול הבניין ותחזוק רמת החיים הגבוהה של כלל הדיירים. מגדלי יוקרה כוללים בדרך כלל שוער כניסה, בריכה, חדר כושר, מתחם חניה, חדר כביסה ועוד שירותים שעולים כסף. בניגוד לכך, בבתי יוקרה צמודי קרקע כל דייר לעצמו. כל דייר יכול לקבוע בעצמו אילו שירותים הוא רוצה לשכור והוא אינו מחויב להחלטות של כל דיירי המגדל.

מניעים חברתיים וקהילתיים. גם היבטים חברתיים וקהילתיים גורמים להעדפת בתי יוקרה צמודי קרקע על פני מגורים במגדלים. אנשים שמחפשים צמודי קרקע למעשה רוצים יותר קשר עם הקהילה שמסביבם, הם אינם רוצים להשקיף על העולם "ממגדל השן" הגבוה, הם רוצים אינטראקציה ולא מעוניינים לחיות במגדל יוקרה שמנותק מ"הרחוב". יתרה מכך, מאחר והמגדלים הם גבוהים ומציעים הרבה דירות יוקרה – יש אשליה של עומס במגדלים ותחושה של חוסר יכולת להכיר אישית את כל הדיירים. השכרת בית יוקרה צמוד קרקע למעשה מאפשרת ליהנות מאינטימיות ומחיי קהילה עשירים  ופתוחים יותר.

עניין של התאמה. עוד סיבה שבעטיה אנשים מחפשים בתי יוקרה להשכרה היא שדירות במגדלים דומות זו לזו ולרוב הן יהיו גדולות ומרווחות מאוד, מאחר והן נבנו תוך שהן ייועדו למגורי יוקרה. בשוק צמודי הקרקע היוקרתיים יש הרבה יותר גיוון מבחינת גודל הבתים ומעט מאוד בתי יוקרה צמודי קרקע דומים זה לזה. יש בתי יוקרה שעברו תהליך של שימור, יש כאלו שעברו שיפוץ ויש כאלו שנבנו בשנים האחרונות אך על ידי אדריכלים שונים ולכל אחת זהות ומפרט ייחודיים. כך שאם מחפשים בית יוקרה בתל אביב שהוא צמוד קרקע יש הרבה יותר גיוון: יש בתים גדולים יותר ופחות וכל אחד יכול לשכור את בית היוקרה המתאים ביותר לצרכיו.

About יעל שומרון 20 מאמרים
יעל כותבת על אורח חיים בריא ומנהלת תוכן במגזין BuyWiser.

היה הראשון להגיב

להגיב

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*