גידול קנאביס: 3 טעויות רווחות בגידול הידרו ביתי

גידול קנאביס

זה היה בשנה השנייה שלי באוניברסיטה, חבריי ואני מצאנו כמה זרעי קנאביס והחלטנו שאנחנו הולכים לגדל בעצמנו, ומעתה – לא נשלם אגורה שחוקה על קצת עשב. הבעיה היא שלא ממש ידענו לאן אנחנו נכנסים, והמחזור הראשון של הגידול הניב לנו – כלום, נאדה, כינים, אפס וכך מצאנו את עצמנו שוב משלמים מחיר מופקע על קנאביס.

אם התסריט הזה נשמע לכם מוכר, אז דעו שאתם ממש ממש לא לבד. מרבית המגדלים לא מצליחים לגדל קנאביס כבר למן הניסיון הראשון. מחקר קטן לא מספיק, צריך לחקור את הנושא לעומק, לנסות כמה פעמים, אולי לטעות, עד אשר מתחילים להבין את העיקרון.

לנו זה לקח קצת זמן אבל בסוף הצלחנו להביא ליבולים מרשימים מאוד, ונכון להיום אנחנו לא משלמים על הקנאביס שאנחנו צורכים. עשינו כמה טעויות בדרך והחלטנו לשתף אתכם בטעויות כדי שתוכלו להימנע מהם ולהגיע ליבולי קנאביס נפלאים כבר בניסיונות הראשונים שלכם.
גנים רעים.

הסוד להצלחת גידול טוב הוא מקור זרעים אמין.

כפי שקראתם בתחילת הכתבה את הזרעים הראשונים שלנו מצאנו זרוקים כך סתם באוניברסיטה. וכפי שאתם יודעים שום דבר טוב לא צמח מזה. למה? כי כנראה השתמשנו בזרעים לא טובים, עם גנים רעים. חשוב להבין שבדרך כלל הזרעים שאנחנו רואים בתחתית של קססה הם זכרים. כל הזרעים האלו שאנחנו אוספים אחרי שעישנו יבול טוב אינם בהכרח זרעים טובים.

אם רוצים להבטיח גידול הידרו ביתי מניב צריך לפנות למקור זרעים מהימן. אתם הולכים להוציא כעת לא מעט כסף על מערכת הידרופונית, חומרים מזינים, מצע וכו', לא כדאי לזרוק את כל הכסף שהוצאתם על זרעים בעלי גנטיקה רעועה.

רמות PH לא מתאימות. כאשר מתחילים לקרוא על גידול קנאביס ביתי אי אפשר שלא להיבהל מהכתוב. כל מיני מונחים שנשמעים מקצועיים יכולים להרתיע, אבל האמת היא שגידול קנאביס לא כזה קשה. תעשו לעצמכם טובה אל תקראו מאמרים שרק מבלבלים אתכם, אבל כן קראו על PH ממקורות מקצועיים, כי בנושא זה לא כדאי לעשות טעויות.

שימו לב לא להרוג את הצמח

ננסה להסביר במילים פשוטות. אם צמחי הקנאביס שלכם לא גדלים ברמת ה-PH הנכונה הם יהיו חולים ואם הם יניבו איזה שהוא יבול הוא יהיה גרוע, ואז הצמח ימות. ה-PH משפיע על יכולתו של הצמח לקלוט את החומרים המזינים.

אם רמת ה-PH נכונה ומתאימה אז הצמח יוכל לקלוט את החומרים המזינים שהוא כל כך צריך כדי לגדול ולהתפתח. כך למשל, אם אתם מגדלים קנאביס באדמה רמת ה-PH צריכה להיות בין 6.0 לבין 7.0, ואם במערכת גידול הידרו ביתי אז רמת ה-PH צריכה להיות בין 5.5 לבין 6.5.

כדי לוודא שרמת ה-PH מתאימה תצטרכו להצטייד במד  PH(מנטר-חומציות) והוא זה שיוכל להבטיח שהצמחים שלכם גדלים בתנאים האופטימליים. לא מאוד מסובך, נכון?

מצע ארעי. מגדלים מתחילים רבים מחליטים לצאת לגינה הקרובה לביתם להעמיס קצת אדמה, זורקים קצת חומרים מזינים ומתחילים לגדל קנאביס. ייתכן ויש כאלו שמצליחים בשיטה הזו, אבל רוב המגדלים הללו לא זוכים ליהנות מהפירות שלהם.

אם מחליטים לגדל קנאביס באדמה אז צריך את כמות ה-PH הנכונה, אבל מגדלים רבים (בטח לא מגדלים בתחילת דרכם) לא יכולים לקבוע בכלל את רמת ה-PH שיש באדמה. בגידול ביתי של קנאביס מומלץ מאוד לרכוש מצע שמתאים לגידול הידרו של קנאביס ולא סתם אדמה שאספתם בגינה.

About דוד ירקוני 14 מאמרים
דוד כותב ומנהל תוכן במגזין BuyWiser.

היה הראשון להגיב

להגיב

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*