אוכל לחתולים והשמנת יתר

מזון לחתולים

מתי בפעם האחרונה ראיתם אריה שמן מדי? או צ'יטה שמנמנה? מתי ראיתם פנתר עם שומן עודף או אפילו נמר שההיקפים שלו התרחבו? אם אי פעם ראיתם תכנית טבע בטלוויזיה אז אתם יודעים כבר את התשובה: "אף פעם". ככה זה בטבע, אין יותר מדי אוכל, אין אוכל דיאטטי, אוכלים מה שיש מתי שיש.

אבל אם אשאל אתכם אם אי פעם ראיתם חתול בית שמן או חתולה מדושנת התשובה שלכם בוודאי תהיה "כן". ואכן, יש היום אפידמיה של חתולים שסובלים מהשמנת יתר. כך למשל, מחקר שנערך בארצות הברית בשנת 2011 גילה שכ-56% מהחתולים שגדלים בבית סובלים מהשמנת יתר. זה נתון מטורף.

אנחנו רואים את זה אצל חברים, ברשתות החברתיות, בטלוויזיה וחייבים להגיד את האמת, יש לנו, בני האדם, תרומה להשמנת היתר של החתולים שלנו, כי בטבע, כאמור, אנחנו לא רואים נמרים שמנים. אבל אנחנו לא האשמים היחידים, כל יונק יעלה במשקל אם הוא יתחיל לצרוך יותר קלוריות מאלו שהוא שורף, ובטבע חתולים שורפים הרבה יותר אנרגיות, חלקן הגדול מופנה למציאת ולכידת האוכל.

יש עוד לא מעט סיבות להשמנת יתר בקרב חתולים אבל במקום הראשון ניצב – אוכל לחתולים. אם יש לכם חתול ואתם רוצים לשמור על הבריאות שלו, אז חשוב להבין תחילה מה חתולים צריכים לאכול, אילו רכיבים חיוניים להם ואילו מזיקים להם, ורק לאחר שיודעים להתחיל ולחפש אוכל חתולים מתאים.

זה נכון, יש היום סוגים רבים של מזונות לחתולים, כל אחד מהם מבטיח שהוא המותג הטוב ביותר עבור החתול שלכם ונראה ששפע המותגים האלו רק גורמים לבלבול ואנדרלמוסיה. אז בואו נעשה קצת סדר, כדי שהחתול שלכם יהיה בסדר, ולא יסבול מהשמנת יתר.

כך תמנעו השמנת יתר מחתולים

קבעו שעות קבועות לאוכל. אל תשימו לחתול צלחת עמוסה באוכל, הקפידו לתת לו מנות מדודות של אוכל לחתולים.
בחרו מזון חתולים איכותי שכולל את כל הרכיבים הדרושים לחתול – מינרלים, פחמימות, שומנים וחלבונים שמגיעים ממקורות טובים. אל תרכוש אוכל לחתול שמורכב משאריות, מגיע חתול שלכם אוכל איכותי, בריא ומזין. וודאו שהאוכל שאתם רוכשים עשיר בחלבונים מן החי.

חתולים שסגורים בתוך בית נוטים יותר להשמנה מחתולים שיש להם חצר לצאת אליה ולשחק בה. לכן, חשוב לדאוג לפעילות גופנית ומשחקים גם לחתולי הבית. אם החתול לא אוהב משחקים או משתעמם מהם מהר, אז אפשר לשים קצת אוכל בתוך המשחקים והצעצועים ואז הוא בוודאי ישתף פעולה ויתחיל לשחק יותר.

אם החתול שלכם מקבל פינוקים מהאוכל שלכם או חטיפי פינוק ייעודיים לחתולים, אז כדאי להפסיק איתם לפחות עד שיתאזן המשקל. אם בא לכם בכל זאת לפנק את החתול, אז דאגו לתת לו חתיכת עוף מבושלת או דג אפוי (ללא תבלינים כמובן).

אם החלטתם לשנות את המזון ואורח החיים של החתול, אז בצעו את המעבר בהדרגה ולא בבום. מערכת העיכול של חתולים הינה מאוד רגישה ואסור בשום פנים ואופן לבצע מהלכים פתאומיים שיזעזעו את המערכות הפנימיות של החתול.

לפני שאתם מחליטים על שינוי אורח החיים של החתול, גשו לווטרינר. התייעצו איתו, שאלו שאלות, בקשו שיבדוק את החתול, ישקול אותו ויעזור לכם במעקב אחר הדיאטה.

About דוד ירקוני 14 מאמרים
דוד כותב ומנהל תוכן במגזין BuyWiser.

היה הראשון להגיב

להגיב

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*